Recenzje i testy kabli HDMI

Jeśli zastanawiasz się “jaki kabel HDMI jest najlepszy?” lub “jaki kabel HDMI kupić?” – zapraszamy do przeczytania sekcji “testy kabli HDMI”. Publikujemy w niej recenzje przewodów HDMI wykonane przez specjalistyczne magazyny oraz serwisy branżowe. Testy kabli HDMI wykonane przez redakcję magazynu “Audio-Video” oraz “HDTVPOLSKA” zostały przeprowadzone przy udziale profesjonalnych narzędzi testowo-pomiarowych. Nie ma zatem mowy, aby którakolwiek recenzja kabla HDMI była subiektywna. Profesjonalne pomiary są gwarancją, że określony przewód HDMI spełnia wszystkie normy i standardy jakościowe.

Test FiberPro w HDTV Polska

“Zdecydowanie warto po niego sięgnąć, jeśli potrzebujemy przesłać obraz na długą odległość!”

Maciej Koper, redaktor serwisu HDTV Polska, przetestował dogłębnie kabel FiberPro w wersji dwudziestometrowej. Rozprawił się przy tym z wieloma mitami dotyczącymi kabli HDMI, które wciąż istnieją w świadomości wielu osób. To wartościowa lektura dla wszystkich osób, które oczekują od ekstremalnie drogich przewodów sygnałowych poprawy jakości obrazu. Zwieńczeniem całości jest przyznanie znaku “Referencja” kablom HDMI FiberPro, które bezbłędnie przeszły wszystkie testy.

Przeczytaj recenzję na portalu HDTV Polska

Test FiberPro w magazynie Audio Video

“Zamiast inwestować w kable, miedziane o długości powyżej 10 m (nie w pełni kompatybilne z Ultra HD) lepiej zainteresować się kablami wykorzystującymi transmisję optyczną. Przy długościach powyżej 15 m jest to w zasadzie jedyna opcja – w dodatku bardziej opłacalna niż większość gorzej sprawdzających się przewodów miedzianych o długości 12 czy 15 m (nie mówiąc o tych jeszcze dłuższych).”

Filip Kulpa z magazynu Audio Video przeprowadził zbiorczy test kabli HDMI w celu sprawdzenia, czy radzą sobie one z wytycznymi standardu 2.0a. Jak się okazało, jedynie kable optyczne FiberPro przeszły bezbłędnie testy na odcinkach dłuższych niż 5 metrów, osiągając przy tym idealne wyniki. Wielokrotnie droższa konkurencja nie dawała sobie rady nawet z odcinkami 9 metrów.

Zamów magazyn Audio Video 12/2017 na stronie wydawcy