Kontrola jakości

Wyjątkową cechą kabli HDMI FiberPro jest fakt, że każdy z przewodów spełnia WSZYSTKIE kryteria w zakresie przesyłania sygnału w ramach specyfikacji odpowiednio HDMI 2.0b / HDMI 2.1 i UHD Blu-ray. Niezależnie, czy użyjemy przewodu 10 metrów czy 50 metrów. Większość producentów reklamuje swoje przewody informując że przesyłają sygnał do 18Gbps nie informując klienta do jakiej odległości. W przypadku przewodów tradycyjnych (miedzianych) – wraz z długością przewodu spada maksymalna przepustowość jaką obsługuje. FiberPro są przewodami światłowodowymi, zatem takie zjawisko nie zachodzi i jakość transmisji jest niezależna od długości przewodu. Pamiętajmy, że o ile krótkie przewody 2-3m mogą bez większych problemów przesłać sygnał 18Gbps, o tyle dłuższe odcinki już do 13Gbps lub nawet jedynie do 9Gbps.

Na etapie produkcji przewody HDMI FiberPro są testowane za pomocą profesjonalnych urządzeń pomiarowych używanych przez organizację HDMI.Org do certyfikacji przewodów HDMI. Producent testuje przewody przy użyciu m.in. Quantum Data 780B / 804B oraz analizatora 780A, SL-LABS SL-881 6G, urządzeń Murideo FRESCO SIX-G oraz SIX-A, a także typowych badań Eye Pattern za pomocą oscyloskopu. Ponadto używane są najnowsze karty graficzne, konsole oraz wyświetlacze 8K.

Każdy kabel HDMI przed opuszczeniem fabryki jest testowany za pomocą rekomendowanego przez organizację HDMI urządzenia SL-Labs SL-881 przesyłając sygnał 4K60P 4:4:4, aby klient miał pewność, że przewód obsługuje najbardziej wymagający format specyfikacji HDMI 2.0b. Ostatnim krokiem jest test przewodów za pomocą zestawu Murideo FRESCO SIX-G oraz SIX-A, który następuje przed samą wysyłką do klienta z magazynu lokalnego. Wierzymy, że wielokrotne testowanie produktu pozwoli zachować nam najwyższą jakość.