Warning: Undefined property: stdClass::$url in /home/platne/serwer24443/public_html/fiberpro.eu/wp-content/plugins/przelewy24_woocommerce_3.3.8/zencard/ZenCardApi.php on line 91
FIBERPRO – OPTICAL FIBER INSTALLATION CABLES

FiberPro is an active optical cable system designed to connect two HDMI devices with high performance, providing full compatibility with HDMI 2.0b specification. Unlike many copper cables, FiberPro guarantee full 18Gbps bandwidth and is capable of sending UHD 4K 4:4:4 60p signal. This futureproof approach empowers perfect compatibility with every UHD 4K disc, as well as any forthcoming releases.

Full support for 4K UHD standard and HDMI 2.0b spec

Premium quality FiberPro AOC HDMI cable is capable of sending even most demanding UHD signal available in HDMI 2.0b specification, including 4K @  60p with 4:4:4 color coding, even at long distances.

Najważniejsze cechy

FiberPro to producent przewodów HDMI przeznaczonych do pracy z rozdzielczościami 4K oraz 8K. W swojej ofercie ma 2 grupy produktowe: kabel HDMI FiberPro 18G 4K HDMI oraz kabel HDMI FiberPro 48G 8K. Oba przewody wykonane są w najnowszej technologii światłowodowej.

Kabel HDMI 2.0 FiberPro 18G 4K HDMI

Kabel HDMI FiberPro 18G 4K HDMI to optyczny przewód HDMI klasy PREMIUM przeznaczony do instalacji systemów audio-wizualnych. Spełnia wszystkie kryteria specyfikacji HDMI 2.0b. Idealny do kina domowego. Jako jedne z niewielu gwarantują pełną i bezstratną przepustowość 18Gbps oraz transfer sygnału UHD 4K 4:4:4 60Hz. Kable HDMI 2.0 FiberPro prześlą w idealnym stanie sygnał audio i video bez jakiejkolwiek straty na jakości, niezależnie od wybranej długości.
Kabel zapewnia najlepsze efekty HDR UHD 4K bez strat, niezależnie od długości przewodu.

FiberPro 18G 4K TO NAJLEPSZY KABEL HDMI DO 4K UHD HDR 18GBPS.


Kabel HDMI 2.1 FiberPro 48G 8K HDM

Kabel HDMI FiberPro 48G 8K HDMI to optyczny przewód HDMI klasy PREMIUM. Opracowany z myślą o współpracy z konsolami do gier oraz komputerami pracującymi w rozdzielczości 8K i odświeżaniem 120Hz. Spełnia wszystkie kryteria specyfikacji HDMI 2.1, która największe korzyści przyniesie miłośnikom gier video i wirtualnej rzeczywistości. Kabel HDMI 8K FiberPro 48G 8K bez problemów współpracuje ze wszystkimi urządzeniami wysyłającymi sygnał w maksymalnej jakości obrazu Ultra HD 8K 60Hz lub 4K 120Hz. W tym m.in z Xbox Series X|S, Xbox One X|S oraz PlayStation 5, Ultra HD Blu-ray, a także wszystkimi istniejącymi urządzeniami strumieniującymi i odtwarzaczami video. Niezależnie od marki i pochodzenia. Podłączasz i działa.

FiberPro 48G 8K TO NAJLEPSZY KABEL HDMI DO 8K UHD HDR 48GBPS – konsole, komputery do gier.

FIBERPRO – OPTICAL FIBER INSTALLATION CABLES

FIBERPRO – OPTICAL FIBER INSTALLATION CABLES

FiberPro is an active optical cable system designed to connect two HDMI devices with high performance, providing full compatibility with HDMI 2.0b specification. Unlike many copper cables, FiberPro guarantee full 18Gbps bandwidth and is capable of sending UHD 4K 4:4:4 60p signal. This futureproof approach empowers perfect compatibility with every UHD 4K disc, as well as any forthcoming releases.

Full support for 4K UHD standard and HDMI 2.0b spec

Full support for 4K UHD standard and HDMI 2.0b spec

Premium quality FiberPro AOC HDMI cable is capable of sending even most demanding UHD signal available in HDMI 2.0b specification, including 4K @  60p with 4:4:4 color coding, even at long distances.

Dlaczego FiberPro?

Pojawienie się standardu UltraHD Blu-ray wraz ze specyfikacją HDMI 2.0 zakładało wymóg przesłania sygnału o bardzo dużej ilości danych – dochodzącej aż do 18Gbps (gigabit na sekundę). Informacja o kolorze i jego próbkowaniu, pełnej 10 bitowej palecie barw, sygnał wysokiej rozdzielczości 4K oraz HDR sprawiają, że standard HDMI 2.0 musi być w stanie przesłać niemal 2 razy więcej informacji niż miało to miejsce w przypadku HDMI 1.4. Według specyfikacji HDMI 1.4 maksymalna przepływność sygnału mogła wynosić 10.2 Gbps, natomiast przy standardzie HDMI 2.0 maksymalna przepływność sygnału może wynosić aż 18 Gbps. Przepustowość ta i format HDMI 2.0 są wystarczające dla przesyłania bardzo wysokiej jakości obrazu video.

Technologia jednak ewoluuje, czego dowodem są coraz to większe wymagania i oczekiwania użytkowników wobec rozrywki. Pojawienie się super wydajnych komputerów i kart graficznych napędziło segment rozrywki domowej. Gry komputerowe oraz konsole do gier zaczęły stanowić coraz większą część rynku audio-video. Olbrzymie moce obliczeniowe pozwoliły na pracę w znacznie wyższych rozdzielczościach, co przełożyło się na wyższy realizm. Wynikiem tego było uwzględnienie w najnowszej rewizji formatu HDMI 2.1 potrzeb segmentu gier video. Nowe rozdzielczości 8K i wyższe częstotliwości odświeżania sprawiły, że 18Gbps okazało się niewystarczające. Dopiero HDMI 2.1 pozwoliło na pracę konsol i kart graficznych na niespotykanych dotąd rozdzielczościach i jakości obrazu. Oferując przepustowość 48Gbps. Tak potężne zwiększenie ilości danych wymaga najlepszej jakości kabla HDMI 8K.

FiberPro jako jeden z nielicznych producentów kabli HDMI przesyła pełny sygnał w ramach specyfikacji HDMI 2.0b dla kabli HDMI 2.0 FiberPro 18Gbps 4K oraz specyfikacji HDMI 2.1 dla kabli HDMI 2.1 FiberPro 48Gbps 8K na odległość do 50m. Oznacza to, że kupując przewody HDMI 2.0 i HDMI 2.1 FiberPro niezależnie od oferowanej długości będziecie mieli pewność, że przewód prześle w idealnym i nienaruszonym stanie nawet najbardziej wymagający materiał 4K i 8K do Waszego telewizora i projektora. FiberPro to gwarancja i spokojny sen. FiberPro to najlepszy kabel HDMI 4K/8K, jaki możemy kupić.

Tradycyjne przewody miedziane, aby mogły przesyłać sygnał o wysokiej przepływności, zwykle posiadają żyły o dużym przekroju, co powoduje że przewód HDMI jest ciężki i mało giętki. To powoduje trudności przy układaniu okablowania w zabudowach, ścianach, peszlach itp. FiberPro jest lekki, giętki i doskonale układa się nawet w trudnych warunkach.

Wysoka przepustowość przewodu sprawia, że FiberPro posłuży na długie lata, zapewniając komfort użytkowania.

Wykorzystanie światłowodów do transmisji danych sprawia, że FiberPro HDMI jest znacznie mniej niż miedziany przewód HDMI podatny na zakłócenia związane z polem elektromagnetycznym. Jest pewniejszym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy na etapie układania okablowania nie mamy pełnej wiedzy na temat instalacji sąsiadujących z instalacjami audio-video.

Technologia

Przewody HDMI FiberPro do przesyłania dźwięku i obrazu wykorzystują szklane włókna wielomodowe, 50/125 typu OM3. Technologia pozwala na przesłanie sygnału nawet 100Gbit na odległość do 100m. Na złączu oznaczonym jako „Source” znajduje się nadajnik, którego zadaniem jest konwersja sygnału na modulowaną falę światła. Na złączu „Display” znajduje się odbiornik, który przyjmuje sygnał i konwertuje go z powrotem do formatu odczytywanego przez urządzenia wyświetlające. Ponieważ sygnał cyfrowy wzmacnia się na końcu trasy, a nie na początku jak ma to miejsce przy analogowych transmisjach – odbiornik zlokalizowany w konektorze HDMI pobiera energię z jednego z pinów urządzenia końcowego. W odróżnieniu od wielu alternatywnych rozwiązań światłowodowych HDMI – FiberPro pobiera tak mało prądu, że nie potrzebuje zasilania zewnętrznego.

Duża odporność światłowodów na zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne, gwarantuje wysoką jakość przesyłanej informacji (stopa błędów jest nieodczuwalna), na dodatek fala płynąca przez światłowód ulega również nieznacznemu stłumieniu.

Potwierdzona przepustowość przewodów FiberPro 18G 4K HDMI wynosi 18.2 Gbps zaś dla przewodów FiberPro 48G 8K HDMI aż 48Gbps.

Kontrola jakości

Wyjątkową cechą kabli HDMI FiberPro jest fakt, że każdy z przewodów spełnia WSZYSTKIE kryteria w zakresie przesyłania sygnału w ramach specyfikacji odpowiednio HDMI 2.0b / HDMI 2.1 i UHD Blu-ray. Niezależnie, czy użyjemy przewodu 10 metrów czy 50 metrów. Większość producentów reklamuje swoje przewody informując że przesyłają sygnał do 18Gbps nie informując klienta do jakiej odległości. W przypadku przewodów tradycyjnych (miedzianych) – wraz z długością przewodu spada maksymalna przepustowość jaką obsługuje. FiberPro są przewodami światłowodowymi, zatem takie zjawisko nie zachodzi i jakość transmisji jest niezależna od długości przewodu. Pamiętajmy, że o ile krótkie przewody 2-3m mogą bez większych problemów przesłać sygnał 18Gbps, o tyle dłuższe odcinki już do 13Gbps lub nawet jedynie do 9Gbps.

Na etapie produkcji przewody HDMI FiberPro są testowane za pomocą profesjonalnych urządzeń pomiarowych używanych przez organizację HDMI.Org do certyfikacji przewodów HDMI. Producent testuje przewody przy użyciu m.in. Quantum Data 780B / 804B oraz analizatora 780A, SL-LABS SL-881 6G, urządzeń Murideo FRESCO SIX-G oraz SIX-A, a także typowych badań Eye Pattern za pomocą oscyloskopu. Ponadto używane są najnowsze karty graficzne, konsole oraz wyświetlacze 8K.

Każdy kabel HDMI przed opuszczeniem fabryki jest testowany za pomocą rekomendowanego przez organizację HDMI urządzenia SL-Labs SL-881 przesyłając sygnał 4K60P 4:4:4, aby klient miał pewność, że przewód obsługuje najbardziej wymagający format specyfikacji HDMI 2.0b. Ostatnim krokiem jest test przewodów za pomocą zestawu Murideo FRESCO SIX-G oraz SIX-A, który następuje przed samą wysyłką do klienta z magazynu lokalnego. Wierzymy, że wielokrotne testowanie produktu pozwoli zachować nam najwyższą jakość.

Dlaczego ważna jest jakość przewodu?

4K

4K jest stosunkowo nowym standardem pojawiającym się przy transmisji sygnału telewizyjnego jak przy nowym formacie płyt Ultra HD Blu-ray. Oferuje 4 razy wyższą rozdzielczość niż miało to miejsce przy formacie HD i Blu-ray. Nowy standard podwoił rozdzielczość w pionie i poziomie powodując, że w stosunku do 1080p format 4K oferuje 4x wyższą rozdzielczość całkowitą.

8K

8K pozwala na uzyskanie zupełnie nowych wrażeń wizualnych przy współpracy ze źródłami i odbiornikami HDMI 2.1. Rozdzielczość 8K oferuje czterokrotnie więcej pikseli niż przy Ultra HD 4K i aż 16 razy więcej w porównaniu do tradycyjnego Full HD. Obsługa 8K@60 umożliwia uzyskanie płynnego oraz pełnego detali obrazu.

Co to oznacza?

Przesłanie 4x czy też aż 16x wyższej rozdzielczości oznacza przesłanie znacznie większej ilości danych z odtwarzacza do odbiornika. Większość nowoczesnych urządzeń jest w stanie wysłać i przyjąć tak dużą ilość informacji.

Dlaczego przepustowość jest istotna?

W przesyłaniu jakiegokolwiek sygnału, czy to 4K czy też 8K – najistotniejsza jest przepustowość. Wyższa rozdzielczość wymaga większej przepustowość. Jednak to tylko część prawdy. Ilość przesyłanych klatek na sekundę, głębia oraz próbkowanie kolorów są równie istotne jak rozdzielczość i one również zwiększają zapotrzebowanie na przepustowość. Różne kombinacje parametrów rozdzielczości, ilości klatek, głębi i próbkowania kolorów sprawiają, że zmienia się zapotrzebowanie na ilość przesyłanych informacji.

Posługując się tabelką dla rozdzielczości 4K

Jak wynika z powyższej tabelki – sygnał 4K 4:2:0 @60Hz 8bit wymaga przepustowości na poziomie 8.91Gbps = czyli maksymalnej możliwej w ramach standardu Blu-ray. Jest to jednocześnie najczęściej górna granica dla tradycyjnych przewodów miedzianych. Przesłanie takiego sygnału nie powinno stanowić problemu dla dobrych przewodów nawet do 15m. Przewody poprawnie przesyłające taki sygnał są często przez specjalistów oznaczane jako 4K-10.2G. Oznacza to, że powinny przesłać poprawnie sygnał do 10Gbps.

Problem pojawia się dopiero przy 4K 4:2:0 @60Hz 10bit – ponieważ niezbędna jest do tego przepustowość do 11.14Gbps. Przesłanie takiego sygnału na odległość większą niż 5m może stanowić już problem dla przewodów HDMI niższej jakości. Prawdziwe kłopoty jednak pojawiają się przy przesłaniu sygnału gdzie przepustowość wynosi 17.82Gbps. A taka jest wymagana w ramach standardu HDMI 2.0b.

Sprawdzając nawet bardzo drogie kable HDMI możemy dość do szokujących wniosków, że przewody kosztujące ponad 20 000 zł nie prześlą prawidłowo sygnału 18Gbps na odległość 9m i dłuższą. Wynika to z faktu, że ich konstrukcja im to uniemożliwia, ponieważ nie przewidywała ona pojawienia się standardu HDMI 2.0.

Stąd też FiberPro 18Gbps 4K to najlepszy kabel HDMI do 4K UHD HDR 18Gbps. Zapewnia on bezstratny transfer i gwarantowane efekty HDR UHD 4K bez kompresji danych. Analogicznie wygląda sytuacja dla kabla HDMI 2.1 FiberPro 48Gbps 8K.

Dlaczego Deep Color jest ważny?

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Deep Color wraz z wprowadzeniem specyfikacji HDMI 1.3. Oferowała ona większą niż dotychczas 8-bitową precyzję kolorów. Pojawiły się po raz pierwszy warianty 10, 12 i 16 bitowych kolorów. Ilość bitów na każdy piksel składający się z 3 składowych – czerwony, zielony, niebieski dla 8 bitów oznacza 256 różnych tonów. 10 bitów już 1024 tony, zaś 12 butów to 4096. Jak łatwo zauważyć im większa ilość bitów tym więcej możliwych kolorów i odcieni do uzyskania. Przy 8 bitach, czyli standardzie Blu-ray uzyskiwaliśmy 16,7 milionów kolorów (256x256x256), przy 10 bitach uzyskujemy aż 1,073 miliarda! Standard Blu-ray oferował zapis kolorów w 8 bitach, standard UHD oferuje już 10 bitów. Jeśli chcemy skorzystać z dobrodziejstw HDR na dyskach UHD Blu-ray – niezbędne jest przesłanie sygnału w 10 bitach do naszego odbiornika. Nowy standard HDR Dolby Vision dopuszcza zapis kolorów w postaci 12 bitów, co powoduje że zapotrzebowanie na przepustowość będzie wzrastać. Nawet jeśli na dzień dzisiejszy dany przewód HDMI działa poprawnie, nie oznacza to że prześle prawidłowo sygnał zapisany na najnowszych płytach UDH Blu-ray, które pojawią się już niedługo. Każda zmiana informacji o kolorze na wyższy i lepszej jakości, wymusza oczywiście przesłanie znacznie większej ilości informacji. Im więcej informacji o kolorze – tym lepiej, pamiętać należy jednak że wymusza to zastosowanie lepszych przewodów.

Jeśli wcześniej zastanawiałeś się “jaki kabel hdmi kupić?” – to w tym momencie zapewne znasz już odpowiedź na to pytanie. Kable HDMI FiberPro z racji na ich zaawansowanie i sposób produkcji to najlepsze przewody HDMI jakie można nabyć do systemu projekcyjnego 4K UHD HDR, lub wersję 8K 48Gbps jeśli zamierzasz korzystać z mocnego komputera do gier, konsoli i posiadasz nowoczesny telewizor 8K.

Kup teraz

Kontakt

Masz do nas pytania? Wyślij je za pomocą formularza!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest CINEMATIC Andrzej Gratkowski, ul. Dworska 2a, 54-144 Wrocław.

    0

    Your Cart