Dlaczego FiberPro?

Pojawienie się standardu UltraHD Blu-ray wraz ze specyfikacją HDMI 2.0 zakładało wymóg przesłania sygnału o bardzo dużej ilości danych – dochodzącej aż do 18Gbps (gigabit na sekundę). Informacja o kolorze i jego próbkowaniu, pełnej 10 bitowej palecie barw, sygnał wysokiej rozdzielczości 4K oraz HDR sprawiają, że standard HDMI 2.0 musi być w stanie przesłać niemal 2 razy więcej informacji niż miało to miejsce w przypadku HDMI 1.4. Według specyfikacji HDMI 1.4 maksymalna przepływność sygnału mogła wynosić 10.2 Gbps, natomiast przy standardzie HDMI 2.0 maksymalna przepływność sygnału może wynosić aż 18 Gbps. Przepustowość ta i format HDMI 2.0 są wystarczające dla przesyłania bardzo wysokiej jakości obrazu video.

Technologia jednak ewoluuje, czego dowodem są coraz to większe wymagania i oczekiwania użytkowników wobec rozrywki. Pojawienie się super wydajnych komputerów i kart graficznych napędziło segment rozrywki domowej. Gry komputerowe oraz konsole do gier zaczęły stanowić coraz większą część rynku audio-video. Olbrzymie moce obliczeniowe pozwoliły na pracę w znacznie wyższych rozdzielczościach, co przełożyło się na wyższy realizm. Wynikiem tego było uwzględnienie w najnowszej rewizji formatu HDMI 2.1 potrzeb segmentu gier video. Nowe rozdzielczości 8K i wyższe częstotliwości odświeżania sprawiły, że 18Gbps okazało się niewystarczające. Dopiero HDMI 2.1 pozwoliło na pracę konsol i kart graficznych na niespotykanych dotąd rozdzielczościach i jakości obrazu. Oferując przepustowość 48Gbps. Tak potężne zwiększenie ilości danych wymaga najlepszej jakości kabla HDMI 8K.

FiberPro jako jeden z nielicznych producentów kabli HDMI przesyła pełny sygnał w ramach specyfikacji HDMI 2.0b dla kabli HDMI 2.0 FiberPro 18Gbps 4K oraz specyfikacji HDMI 2.1 dla kabli HDMI 2.1 FiberPro 48Gbps 8K na odległość do 50m. Oznacza to, że kupując przewody HDMI 2.0 i HDMI 2.1 FiberPro niezależnie od oferowanej długości będziecie mieli pewność, że przewód prześle w idealnym i nienaruszonym stanie nawet najbardziej wymagający materiał 4K i 8K do Waszego telewizora i projektora. FiberPro to gwarancja i spokojny sen. FiberPro to najlepszy kabel HDMI 4K/8K, jaki możemy kupić.

Tradycyjne przewody miedziane, aby mogły przesyłać sygnał o wysokiej przepływności, zwykle posiadają żyły o dużym przekroju, co powoduje że przewód HDMI jest ciężki i mało giętki. To powoduje trudności przy układaniu okablowania w zabudowach, ścianach, peszlach itp. FiberPro jest lekki, giętki i doskonale układa się nawet w trudnych warunkach.

Wysoka przepustowość przewodu sprawia, że FiberPro posłuży na długie lata, zapewniając komfort użytkowania.

Wykorzystanie światłowodów do transmisji danych sprawia, że FiberPro HDMI jest znacznie mniej niż miedziany przewód HDMI podatny na zakłócenia związane z polem elektromagnetycznym. Jest pewniejszym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy na etapie układania okablowania nie mamy pełnej wiedzy na temat instalacji sąsiadujących z instalacjami audio-video.